Mitmed maailma rikkamate inimeste hulka kuulujad on otsustanud hoida madalat profiili, näiteks sõidab IKEA asutaja sageli bussiga.
Kokkuhoidlikkus on väga subjektiivse tähendusega sõna, eriti rikaste jaoks. Kui ühe jaoks võib see viidata tagasihoidlikele ning odavatele riietele, siis teise jaoks võib kokkuhoidlikkus tähendada hoopis uue maja ostmist.
Business Insider pani kokku rea maailma rikkamatest, kes on silma jäänud kokkuhoidliku elustiili poolest.
Investeerimisgeenius ning Berkshire Hathaway juht Warren Buffett elab jätkuvalt samas majas, mille ta soetas 1958. aastal 31 500 dollari eest. Samuti ei kanna Buffett, kelle varanduse väärtus ulatub 60,7 miljardi dollarini, kaasas mobiiltelefoni ega pea vajalikuks omada töölaual arvutit. Tõsi, Buffetti 2009. aastal ilmunud biograafiast võib aga lugeda, et kord oli tema auto numbrimärgiks edev THRIFTY.
Kui Buffett on tuntud selle poolest, et ta investeerib sellistesse ettevõtetesse nagu Burger King ja Coca-Cola, ei pea ta ka ise paljuks kiirtoitu manustada. Muuseas joob 85aastane Buffett päevas viis Coca-Colat ning krõbistab Cheetoseid ja muid kartulikrõpse.
Facebooki asutaja ning juht Mark Zuckerberg hoiab samuti madalat profiili ning sõidab ringi Volkswageniga. Kuigi Zuckerberg on maailma üks rikkamaid tehnoloogiamoguleid, on tema ning ta naine Priscilla Chan otsustanud elada tagasihoidlikku elu. „Ma tahan oma elu elada nii, et ma pean enda jaoks tegema võimalikult vähe otsuseid, et ma saaksin teha parimaid otsuseid ühiskonna jaoks,“ on Zuckerberg öelnud.
Inditexi omanik ning korraks ka maailma rikkaima inimese staatusesse tõusnud Amancio Ortega lõunatab Zara peakontori kohvikus koos teiste töötajatega. Ortega kannab pea igapäevaselt sama riietumisstiili ning püüab avalikkuse ees hoida võimalikult madalat profiili. Ortega veedab palju aega Hispaanias, La Corunas asuvas korteris ning on öelnud, et kuna ta töötab palju, pole tal aega reisida.
IKEA asutaja Ingvar Kamprad eelistab lennata turistiklassis ning sõidab sageli bussiga. Kamprad on Euroopa rikkuselt teine inimene ning tema varanduse väärtuseks hinnatakse veidi enam kui 39 miljardit dollarit. Kamprad eelistab einestada IKEA kohvikus. Muuseas, Kampradi kohta on väidetud, et mees võtab söögikohtadest sageli soola- või piprapakikesi kaasa, et neid kodus tarvitada. Ja mõistagi sõidab ta ringi mitukümmend aastat vana Volvoga ning kasutab sageli ühistransporti.
Kui praegu heidetakse Kampradile sageli ette tema liigset koonerdamist, polnud mees alati selline. 1960. aastatel kihutas ta ringi uhke Porschega ning kandis peeneid ülikondi.
Dish Networki juht Charlie Ergen võtab jätkuvalt kodust lõunasöögi kaasa ning reisidel jagab hotellituba koos kolleegidega. Ergen on öelnud, et tema kokkuhoidlikkuse põhjus on tema ema, kes kasvas üles Suure Depressiooni ajal.
India rikkaim tehnoloogiaguru Azim Premji jätkab samuti hoolimata rikkusest tagasihoidlikku elu. Näiteks sõidab ta kasutatud autodega, lendab turistiklassis ning tuletab oma alluvatele alati meelde, et nood kontorist lahkudes tuled ära kustutaksid.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.